Friss Hírek

Friss Hírek RSS

cover-weblap-01

A Kolozsvárról Szegedre költözött Magyar Királyi Ferencz József Tudományegyetemen 100 évvel ezelőtt, 1924-ben Buday Árpád és Banner János kinevezésével indult meg a régészeti intézet működése. Az elmúlt 100 évben kisebb kihagyással ugyan, de folytonos volt a régészeti oktatás, és tudományunk olyan meghatározó alakjai tanítottak és kutattak az intézetben/tanszéken, mint Trogmayer Ottó és Fodor István. Az egykori oktatóinkra is megemlékezve az intézet/tanszék fennállásának centenáriumát több, az esemény fontosságához méltó programmal ünnepeljük meg 2024. május 21. és 23. között.

depositphotos_35045869-stock-illustration-santa-claus-stuck-in-the-1024x500

December 6. Campus France ösztöndíj-lehetőségek, AUF-ajánlatok és a Mikulás

Cher.e.s Étudiant.e.s,

Vous êtes chaleureusement invités à la fête de la Saint Nicolas jeudi, 6 novembre
à 17h au CUF (Szeged, Dugonics tér 2.)
!!
Avant l’arrivée du Papa Noël – prévue à 17h, on vous propose à partir de 16h
deux présentations
celle de Bob Kaba relativement aux offres du Campus France et
celle de Laurent Moréno quant au site et aux offres de l’Agence universitaire de la Francophonie
.

A la fête de la Saint Nicolas, en guise de préparation à Noël,
vous pourrez apporter des poésies, des chansons et d’autres friandises : fruits et gâteaux pour nourrir l’esprit et le corps.

Venez nombreux!